Obecní knihovna Vrbka
Naposledy aktualizováno: 23.12.2018 16:57:04

Zřizovatelem Obecní knihovny je Obec Vrbka a sídlí v prvním patře budovy Obecního úřadu č. 69. Knihovnicí je zde paní Helena Březovjáková.

 

Výpůjční doba knihovny

 

úterý: 17.00 – 19.00

 


Veřejně přístupný internet

 

úterý: 17.00 – 19.00

               středa: 17.00 – 19.00

 

Knihovna poskytuje uživatelům výpůjční, meziknihovní a informační služby. Návštěvníci mohou využít dva počítače s připojením na internet.

Dospělí i dětští čtenáři mohou vybírat z krásné i naučné literatury. V kni­hovně je celkem 2683 svazků. Knihovní fond se každým rokem rozrůstá nákupem nových knih, které jsou nakupovány z prostředků obce a pečlivě je vybírá paní knihovnice. Dvakrát za rok je nabídka knihovny obohacena o tituly z výměnných fondů Knihovny Kroměřížska. Ve spolupráci s Knihovnou Kroměřížska byl v roce 2011 elektronicky zkatalogizován celý knihovní fond. Čtenáři mají nyní možnost vyhledávat všechny knihy v on-line katalogu.  

 

(Nápověda k vyhledávání v on-line katalogu)

 

Přehled všech titulů v knihovně

 

(Anotaci a obálku k titulu si prohlédnete při rozkliknutí názvu knihy. Ikonou Zpět se vrátíte do knižní nabídky)

 

V naší knihovně se neplatí žádný registrační poplatek. Při první návštěvě čtenář pouze vyplní přihlášku a obdrží čtenářský průkaz.

 

Střípky z historie čtenářství…

 

Ve Vrbce vznikl Čtenářský spolek v roce 1884 s knihovnou čítající 350 svazků a jeho předsedou byl pan František Polišenský. V roce 1920 založil  učitel František Adámek Obecní knihovnu. Od té doby, až do vzniku Místní lidové knihovny v roce 1984, působil v obci zároveň  Čtenářský spolek i Obecní knihovna.

 


 

OBRÁZEK : 100px-vrbka_km_cz_flag.gif  Vybraná regionální literatura

z katalogu Knihovny Kroměřížska

 
Proces zabral 0.0060 sekund času a 0.7MB paměti.